1971.-1980. gads


Laiks, kad Fizmatdienu organizēšana tikai sākās. Protams, pamazām - sākotnēji svētki notika tikai divas dienas, bet pat šajā laikā Fizmati paspēja pārsteigt apkārtējos un rast prieku paši sev, par ko liecina arī raksts 1976. gada 22. aprīļa "Padomju studentā":"Katru, kas tai rītā nejauši būtu ieklīdis mūsu fakultātes telpās, pārsteigtu krāsainie plakāti un mūzika. Mūs pašus gan nē – klāt fiziķu un matemātiķu dienas, kad katrai grupai jāizrotā kāda auditorija un jāatklāj daži izņēmumi matērijas nezūdamības likumā: jo vairāk lieto dzīvesprieku, jo tas aug."

Pirmajā Fizmatdienu dienā parasti notika Zinātniskā konference, kurā studenti aizstāvēja savus zinātniskos darbus fizikas un matemātikas tēmās.

Galvenie svētku pasākumi notika tieši otrajā dienā, kam studenti gatavojās jau labu laiku iepriekš, domādami kā vislabāk pārsteigt pasniedzējus un vienam otru. Studentiem un pasniedzējiem bija iespēja sevi parādīt no nenopietnās puses pasākumā Fizmatu zeme. Tad studentiem tika ogranizēti konkursi: 1) mājasdarbi (jānovada nenopietna lekcija vai priekšnesums par nopietnu tēmu); 2) fotokonkurss "Fotoobjektīvā fizmati"; 3) sienas avīžu konkurss; 4) emblēmu izveides konkurss; 5) auditoriju un gaiteņu noformēšana.

Pasniedzēju humors tika atklāts preses konferencēs, kurās viņi atbildēja uz studentu sagatavotajiem jautājumiem, lieliski iejūtoties studentu ādā, piemēram, kad visi atbildējuši, no pasniedzēju puses esot atskanējis: „Lekcija tūliņ beigsies.”

Protams, svētki beidzās ar balli, kad ar žēlumu studenti un pasniedzēji viens otram pārfrāzēja teicienu: "Fizmatdienas beigušās, lai dzīvo Fizmatdienas - nākošgad!

Lai redzētu fotogrāfijas, nepieciešams Flash pleijeris Ieinstalēt no šejienes, izmanto Internet Explorer.

 

Vēsturiskie raksti

Atbalstītāji