Intervija ar Pēteri Jurčenko


Iegooglējot iegūstu informāciju, ka „Pēteris ir World Technology Frontier līdzīpašnieks un valdes loceklis. Viņš atbild par uzņēmuma attīstību un sadarbību veidošanu. Pēterim padodas saziņa ar cilvēkiem - jo viņam patīk cilvēki. Pētera vistuvākā zinātnes nozare ir pedagoģija, un šo studiju laikā iegūtās zināšanas viņš veiksmīgi pielieto Informāciju un tehnoloģiju lauciņā.”

Un, patiesi, Pētera aizrautība ar cilvēkiem ir ļoti pamanāma. Vairākkārt viņš pārbauda mūs (Zane, Ieva un Līga), mulsina ar tiešiem jautājumiem. Brīžiem liekas, ka intervijas virzītājs ir Pēteris, nevis mēs.

Sākotnēji mēģinām sarunu ierakstīt diktafonā, taču sarunas beigās secinām, ka droši vien vairāk par Jurčenko „Labdien!” tas nebūs iemūžinājis.

Tātad pētot intervijas pierakstus pirmais, ko izlasu ir Pētera teiktais, ka viņa laikā Studentu Padome bija visa dzīve – tur tika pavadīts visas dienas, reizēm arī naktis, svinētas dzimšanas dienas. Viss tika darīts ar daudz lielāku atdevi, taču reizēm bija arī lielāka vilšanās.

Pēteris dod padomus, ar kuriem cilvēkiem vēl parunāt. Tie ir Aivars Šmits, Elvijs Valdbergs, Darja (izveidoja Baldoni), Inguna Minuss. Saka, ka ir vērts uz Personību vakaru paaicināt politiskos pretiniekus, jo tad ir interesantāk, jo par politiku viņi nerunā. Piemēram, Ždanoku un Repši. Ždanoka esot bijusi ļoti aktīva fizmatos, un vispār ļoti gudra sieviete. Tikai jāņem vērā, ka, ja šie cilvēki ir amatā, tad droši vien par dzeršanu kojās nerunās.

Ļoti daudz Jurčenko ir stāsti par Laivu Braucienu, kas pat ir labi, jo šogad tam aprit apaļa jubileja.

Pirmais, ko viņš mums stāsta ir par braucienu pirms 2 vai 3 gadiem, kad, esot laivojuši gar Lietuvas robežu. Esot pieklīdis otrajā vakarā vīrietis, kurš sūdzējies, ka pazaudējis laulību gredzenu (tam neviens neesot vēlējies ticēt, taču dīvainā kārtā gredzens pat atradās). Atklājās, ka viņš ir policijas šefs.  Tad nu viņš gājis pie meitenēm un visām stāstījis trīs lietas - ka viņam ir māja, Audi A4  un 9 ģeogrāfijā.

Pēc tam tiek pieminēts Uldis Luckāns. Uz jautājumu, vai mēs viņu zinām, mūsu reakcija ir diezgan skeptiska, jo par viņu dzirdēti ne tie gaišākie stāsti.  Taču Pēterim izdodas mainīt mūsu priekšstatu par šo cilvēku. Viņš izstāsta, ka tieši Ulda dēļ studentu pašpārvaldes saņem finansējumu, tieši viņa dēļ likumā tika ierakstīt, ka augstskolas pašpārvaldei ir jāpiešķir 1/200 no skolas budžeta.

Taču saistībā ar Fizmatdienām atkal ir stāsts no LB. Taču vispirms jautājums: “Vai Jūs esat redzējušas Terminatoru 2?” Filma sākas ar to, ka pilsēta ir izmirusi, apkārt mētājās maisiņi un nez no kurienes parādās terminators bez drēbēm. Tad viņš nošauj cilvēkus un savāc no viņiem drēbes. (links spiest šeit -  varētu ielikt video no youtube). Ar Luckānu notika tieši tāpat. Viņš parādās kā Terminators – nez no kurienes pļavas vidū pilnīgi kails.

Tad ir vēl viens stāsts par to, cik lieli jefiņi var izrādties fizmati. Bija dabūti sponsori, kuri iedeva divas kastes ar prezervatīviem un divas kastes ar lubrikantiem. Seko jautājums, vai mēs zinām, ko ar to visu dara, un pēc tam piebilde - “Nu jūs jau esat jaunā paaudze, kas tajā visā jau izglītojusies, bet fizmati tad  vēl neko nezināja. Viņi prezervatīvus lika galvā un lubrikantus zieda sejā.” Tā tas esot noticis pirms apmēram 4 gadiem.

Stāstiņš “Šitas tiltiņš jau nesabruks”. Virs upes esot bijis tilts. Nu bijis tāds satrūdējis, bet puiši esot nesuši pāri lielās laivas un nekas neesot noticis. Bet tad gājis kāds puisis pāri. Tad viņš tur sācis šūpoties un lēkāt. Viņam saka, ka tilts taču nav izturīgs, uz ko puisis atbild: “Šitas tiltiņš jau nesabruks!” Un tiltiņš pazūd līdz ar diviem puišiem upē un aizpeld pa straumi.

Pirms gada vai diviem pazuda puisis. Visi domājuši, kas šis iegājis mežā. Bet mežā tālāk esot bijis purvs. Meklētāji izstaigāši visu, apskatījušies, taču no puiša ne vēsts. Bija aizdomas par ļaunāko, ka viņš noslīcis purvā. Tikai pēdējā dienā par laimi viņš parādījies. Esot apmaldījies un meklējis palīdzību pie apkārtējiem iedzīvotājiem.

Vēl ir bijis gadījums ar motorlaivu. Uz vienu LB viena komanda izdomājusi ierasties ar tādu gabarītu. Braukuši visiem pa priekšu, taču tad motors noslāpis un visi pabraukuši garām. Pirmajā vakarā šī komanda nemaz neesot ieradusies nometnes vitā. Otrā vakarā (ja pareizi sadzirdēju) kāda beibe esot laivu atairējusi. Viņi nelielā reibumā sataisījuši ugunskuru. Bijusi sausa zāle. Turklāt netālu atradusies arī benzīna kanna. Par laimi visi tika cauri sveikā ar viegliem apdegumiem.

Tad vēl fizmatos esot bijusi tāda lieliska personība kā Kristaps Mors. Ikdienā pavisam kautrīgs čalis bijis, taču. Kad iedzēris, tad viņam parādījusies tāda drosme. Viņš piedzēries reiz arī LB un gribējis piedalīties nakts trasē. Pēc viņa Sanders punktu patiešām aiztaisījis arī ciet. Mors esot bravūrīgi teicis,  ka visu varot un zinot savas spējas.

Moram bijis arī savs izteiciens. Jurčenko atceras, ka no rīta izlīdis samiegojies no telts. Savā priekšā ieraudzījis Moru. Viņam kājās neaizšņorētas kerzas, pats iereibis bļauj: “Kurš ir kuilis?”

Mors kārtīgi izmācījis arī autobusa šoferīti, kas vedis visus laivotājusi mājās. Viņš pirms braukšanas esot diezgan pamatīgi sūdzējies par laivotājiem un viņu čammāšanos, uz ko Mors atbildējis ar skarbiem komentāriem par šofera vadīšanas stilu un manevriem braukšanas laikā.

Mors uztaisīja kojās alus testu. Kopš tā laika radās nosaukums tehniskais alus. Tie bija principā visi dzērieni, izņemot trīs alus veidus. Tehniskais alus bija arī alus plastmasas pudelēs. Tie, kas dzēra tehnisko alu bija tehniskie čaļi.

Blekss arī bija tehniskais džeks. LB viņš ļoti piedzēries. Visi sēdējuši ap ugunskuru. Viņš gribējis dzert vēl un tad viņam iedeva kečupa pudeli. Un viņš? Viņš neko – dzēris kečupu.

Bija tādi puiši, kas dzēra tehnisko spirtu, kuru saukuši par šampūnu (Bēts un Krūziņš). Tavu viņi iedibināja tradīciju vārīt mokku kojās pirms LB. Un tad, kad tas notiek, kojās ir absolūts klusums.

Pamācošs gadījums, kas beidzot nav saistīts ar LB, ir par to, ka reiz izdomāts taisīt pasākumu ar skatuvi pagalmā. Jurčenko aizgājis uz Rīgas domi, dabūjis bezmaksas sētu, pasākuma iežogošanai, divus policistus un atļauju rīkot pasākumu. Pasākums noticis līdz pulksten 11.00, tad ieradusies policijas mašīna, jo no apkārtējām mājām esot bijušas sūdzības, par miera traucēšanu. Taču ar viņiem esot aprunājušies divi policisti, kas tika iedoti no Domes. Policisti aizbraukuši, jo pasākuma atļauja esot un viss it kā sarunāts. Taču 12.00 viņi atgriezušies. Lūguši parādīt dokumentu, kurā norādīts, ka viss saskaņots ar policiju. Tāda neesot bijis. Ballīte pārcelta uz sporta zāli. Bet policisti teikuši Jurčenko - “davai, braucam rakstīt administratīvo sodu”. Visi aizbraukuši. Taču Pēteris ticis sveikā cauri  ar attaisnojumu, ka nav zinājis par tādu kārtību un apsoloties, ka tā nekad vairs nedarīs. Policisti vēl arī izstāstījuši par savām studiju gaitām. Secinājums viens – policisti taču arī ir tikai cilvēki un ar viņiem var arī tā jauki aprunāties.

Līdzīgs gadījums esot gan bijis jau pēc diviem gadiem. Tikai pasākuma atbildīgā esot bijusi Līga. Viņa arī tika cauri sveikā, kaut arī policisti sacījuši, ka šis jau ir otrais gadījums, uz ko Līga atbildējusi, ka tas taču bijis sen un iepriekšjais rīkotājs jau vairs nemācoties fakultātē un nekas nav bijis zināms.

Lūk, tā tas viss noticies!

Vēsturiskie raksti

Atbalstītāji