Fizmatdienas.lv Aldaris_1


Gājiens

Pasākums norisinās 27.aprīlī plkst. 15:30. Iziešana no Raiņa bulvāra 19. Kā jau fizmatu tradīcija, šis pasākums ir tas, kur būtu jāpulcējas ikvienam fizmatam. Svinīgā gājienā sākot no Raiņa bulvāra oranžie fizmati dosies uz Zeļļu ielu 8, dziedot fizmatiskās dziesmas un saucot fizmatu saukļus.

Pasniedzēji un studenti

Pasākums notiek 27.aprīlī. Pasniedzēji un studenti iesaistās priekšnesumam līdzīgā konkursā, kuru vērtē kompetenta žūrija. Gan studentiem, gan pasniedzējiem ir jāatbild uz izlozētajām eksāmena biļetēm, jāveic praktiskie darbi un jārāda kāds priekšnesums. Tūlīt pēc konkursa arī apbalvošana un tēja. Pasākums norisināsies Zeļļu 8, Sarkanajā zālē. Pulcēšanās no 17:00, atklāšana 17:30

Personību vakars

Pasākums notiek 28.aprīlī Raiņa bulvārī 19, kafejnīcā "Amica". Pasākuma viesi būs profesors Mārcis Auziņš, Eiroparlamenta deputāts Valdis Dombrovskis, mūziķis un bijušais deputāts Ivars Godmanis. Vakara vadītājs aicinās viņus pastāstīt gan par sevi, gan savu dzīvi. Gada fizmata apbalvošana.

Pasākuma mērķis ir uzzināt un parādīt studentiem (un ne tikai), ko ir sasnieguši cilvēki ar fizmatu izglītību, kā viņiem dzīvē ir gājis, ar ko viņi ir nodarbojušies un vai fizmatu izglītība viņem ir devusi kādu priekšrocību. Pasākuma laikā būs pieejama tēja un uzkodas.

Laivu brauciens

Pasākums notiek no 29.aprīļa līdz 1.maijam. Šogad laivu brauciens notiks pa Ogres upi no Ērgļiem līdz Ogresmuižai. Kopējais braucamais posms paredzēts 20 kilometru garumā. Komandu izbraukšana no Zeļļu ielas 8 29. aprīlī (sestdienā) plkst. 10:00. Atgriešanās izejas punktā 1. maija (pirmdienas) pievakarē.

Pieteikties laivu braucienam var aizpildot anketu.

Koju talka

Pasākums notiek 2.maijā. Notiek Fizikas un Matemātikas fakultātes parka sakopšana ka ari Zeļļu ielas 8 kopmītņu tīrīšana. Viss sakoptākās istabiņas saņems goda rakstu un ari kādu balvu. Tāpat pēc talkas notiks kopīga pasēdēšana ar desu pacepšanu koju parka. Koju talka obligāti ir jāpiedalās visiem konkursa Gada aktīvists dalībniekiem.

Biljards

2.maijā plkst. 19:00 pēc koju talkas notiek biljarda turnīrs. Vieta: Admirāļu klubs (pie Āgenskalna tirgus). Pasākums ir par brīvu visiem fizmatiem. Spēlētāju limits 50. Turnīra norit pēc sekojošas sistēmas: atlasē spēlē katrs dalībnieks 2 kārtas. Zaudējot abas students automātiski izstājas. Zaudējot vienu, notiek pārspēle. Uzvarot abas spēles dalībnieks iekļūst izslēgšanas mačos. Izslēgšanas spēlēs noskaidrojot labāko spēlētāju, zaudējums ir liktenīgs un pēc tā cīņu turnīrā neturpina.

Gadatirgus

Pasākums notiek 3.maijā Vērmanes dārzā. Dažādas aktivitātes ar zinātnisku ievirzi. Fizmatiskas izklaides jebkuram interesentam. Eksperimenti ar lāzeri, difrakcija, procesora dzesēšana ar akvāriju, datora korpusu apgleznošana, galda spēles ar fizmatiem.

Sporta diena

Pasākums notiek 4.maijā Arkādija sporta laukumā. Sporta spēlēs piedalīsies jauktās komandas (var būt arī no citām fakultātēm), bez rezervistiem, 6 dalībnieku sastāvā (vismaz 2 sievietes). komandām jāpiesakās līdz 02.05.2006. plkst.20:00. Individuālajos sporta veidos pieteikšanās notiks uz vietas katra sporta veida norises vietā. Komandu sporta veidiem pieteikšanās elektroniski.

Komandas varēs sacensties:

 • futbolā
 • volejbolā
 • komandas stafetē
 • precizitātes stafetē
 • ātruma un izturības stafetē
 • un citos

Individuāli varēs piedalīties:

 • šautriņu mešanā
 • vienas minūtes gulēšanā
 • datorpeles tālmešanā
 • ūdens dzeršanā uz laiku
 • atvasināšanā uz laiku
 • acu nemirkšķināšanā
 • kausa turēšanā izstieptā rokā
 • un citos

Comer svaigs

„Comer Svaigs" ir modificēts spēles „Counter Strike" variants latgaliešu valodā ar oriģinālām Rēzeknes pilsētas kartēm un citām īpatnībām, kas saistās ar Latgali. Šo spēli 2005. gada vasarā pārveidoja Rīgas Tehniskās koledžas students Edgars Trops un sīkāk par to var lasīt http://csvaigs.eclub.lv . Tagad „Comer Svaigs" top jauna karte – Fizikas un matemātikas fakultāte Zeļļu ielā 8, kā arī tai blakus esošā dienesta viesnīca. Lai spēle būtu interesantāka sīkākas detaļas par karti pagaidām netiks izklāstītas, viss pārsteiguma prieks tiks atstāts uz spēles atklāšanas brīdi.

Lai spēlētu „Comer Svaigs ir jāizveido 5 cilvēku liela komanda, kas cīnīsies turnīra sistēmā. Vispirms apakšgrupās norisināsies atlase un vēlāk ar izslēgšanas sistēmas palīdzību tiks noteikti uzvarētāji. Maksimālais komandu skaits, kas var tikt pieteikts ir 12, respektīvi, turnīram ir 60 cilvēku liels limits. Dalības maksa - Ls 2,50 no komandas. Pieteikšanās anketa

Noslēguma pasākums

Pasākums notiek 5. maijā klubā Depo plkst. 21:00. Kad veiksmīgi aizvadītas fizmatdienas, tad ar kārtīgu tusiņu tās arī jāpabeidz. Spēlēs grupa Doble Faced Eels. Gājiena, Sporta dienas un "Pasniedzēji un studenti" pasākumu laikā būs iespēja iegūt flayerus, kas ļaus apmeklēt pasākumu samaksājot tikai Ls 1. Taču bez flayeriem ieejas biļetes cana būs Ls 4. Pirms noslēguma pasākuma plkst. 20:00 klubā Depo būs iespēja noskatīties arī teātra izrādi.