Gājiens un Afterītis

Gājiens

Nav sen bijusi iespēja uzvilkt oranžo Fizmatu kreklu? Beidzot ir iespēja- pieskandināsim Rīgu Fizmatdienu gājienā!
Tiekamies 25.aprīlī no plkst.18.00 Stacijas laukumā, metīsim apli un tiksim līdz pat Zinātņu mājai! Uzvelc savas visoranžākās drēbes un pievienojies, lai kopā varam izplatīt oranžumu Rīgas ielās un iespaidīgi iesākt Fizmatdienas! Atceries, ja apmeklēsi gājienu, tad iegūsi izdevīgāku ieeju arī Afterītī! Gatavo savus mīļākos Fizmatu saukļus un tiekamies gājienā!


Afterītis

Kas kopīgs folkklubam "Ala", ballītei visas nakts garumā un fizmatam? Noteikti, ka Afterītis!
25.aprīlī no plkst. 22.00 folkklubā "Ala" tiekamies svinēt mūsu oranžumu! Neaizmirsti pirms tam apmeklēt gājienu, kurš sākas plkst. 18.00 no Stacijas laukuma! Alu pieskandinās gan dzīvā mūzika, gan fizmatdienu Alus kausi, tomēr varēsi pierādīt, ka arī Tu proti uzturēt meldiņu pēc 7 šotiem - dziedot karaoke. Neaizmirsti samaksāt arī par ieeju Alā - ja būsi gājienā, kurš sākas plkst. 18.00 no Stacijas laukuma, tad biļetes cena noslīdēs par 1€, bet, ja būsi uzvilcis kaut ko, lai parādītu oranžumu un fizmatu garu, tad arī par 1€. Mirstīgajam fizmatam un fizmatu draugam bez oranžuma vai gājiena apmeklēšanas, gan ieejas cena būs 5€. Tiekamies ballītē, kuru kārtīgs fizmats nedrīkst laist garām!


25.04
25.04

Orientieris

Orientieris

Izložņā Torņakalna biezokņus, uzveic bebrārija briesmoņus un atrodi dārgumu lādi Fizmatdienu orientierī! Otrdien 26.aprīlīsev ērtā laikā un tempā dodies pārbaudīt savas orientēšanās un ārpuskastes domāšanas prasmes, meklējot objektus un pildot uzdevumus Torņakalnā un tā apkārtnē. Sastapsies gan ar radošiem, gan praktiskiem, gan arī teorētiskiem jautājumiem, tāpēc sakomplektē daudzpusīgu komandu un sacenties par sponsoru sagādātām balvām! Pieteikšanās anketu un plašāku informāciju gaidi jau pavisam drīz! (P.S. Briesmoņu un dārgumu lāžu skaits ierobežots.)

26.04
26.04

ČŅP

ČŅP

Pietekšanās ikgadējai Fizmatdienu viktorīnai Čujs Ņuhs Poņa ir sākusies! Ķer telefonu, datoru vai pasta balodi, un raksti saviem 3-5 labākajiem draugiem! Piesaki savu komandu: šeit (Komandu piesaka kapteinis, komandā 4-6 dalībnieki) Asini prātu un zīmuļus, lai tieši tava komanda pierāda sevi kā erudītāko un veiksmīgāko!
Kur? Jelgavas iela 3, 103./104.kab.
Kad? 27. aprīlī
Cikos? 19.00
Tiekamies! P.S. Komandas, kurā vismaz viens dalībnieks būs ieradies pingvīna ietērpā, saņems papildus punktus!

27.04
27.04

Personību vakars

Personību vakars

Pēdējie mēneši un gadi katram no mums bijuši izaicinājumu un pārdomu pilni. Vai vēlies uzzināt, kāda bija dzīve fizmatos sensenos laikos, kad vēl pat nemaz neapzinājies, ka reiz arī pats spersi soli oranžajos gaiteņos? Aicinām tevi uz Personību vakaru, kur būs iespēja uzklausīt pieredzes stāstus un smelties iedvesmu no trīs lieliskiem Fizmatu absolventiem. Arī šogad stāstus papildinās gan kāds gardums, gan arī labi dzērieni.
Gaidīsim Tevi 28. aprīlī 19:00 Zinātņu mājas 7. stāvā!

28.04
28.04

Laivu brauciens

Laivu brauciens

Pirmie pavasara saules stari un pirmās puķes, kas tajās zaigojās, sniedz cerību. Cerību, ka viss būs labi. Cerību, ka būs labs ceļa vējš. Cerība pabūt dabā un ievilkt tās svaigo dvašu. Cerību pabūt ar sevi un atrast mieru. Cerību pabūt ar draugiem un novērtēt to klātbūtni. Un visbeidzot, cerību, ka būs tradicionālais Laivu brauciens, kas pulcēs cilvēkus, kas piepildīs šīs un citas cerības.

Ar šo tiek pasludināts, ka leģendām apvītais Laivu brauciens notiks no 29. aprīļa līdz 1.maijam. Šoreiz diemžēl svētku dienas neiekrita tā, lai visas trīs Laivu brauciena dienas būtu brīvdienas, bet mēs noteikti padomāsim arī par tiem, kas pievienotos piektdienas vakarā. Oficiālā pieteikšanās, kā arī upes izziņošana sekos nākamnedēļ. Līdz tam laikam droši padod ziņu tālāk saviem vecajiem vai topošajiem komandas biedriem, pārbaudi vai teltī/guļammaisā nav iemetušās kodes no ilgās dīkstāves, un atzīmē ‘going’, ja plāno doties uz Laivu braucienu- kādam no pirmajiem 50 cilvēkiem, kas atzīmēsies un ieradīsies uz pasākumu būs kāda īpaša balviņa!
Airē!

29.04-01.04
29.04-01.04

1981.-1990. gads


Fizmatdienas sāka notikt jau ar plašāku vērienu. Sākotnējās vienas līdz divu dienu vietā, nu svētki notika trīs, četras un pat piecas dienas. Tāpat kā septiņdesmitajos gados pirmajā Fizmatdienu dienā notika zinātniskā konference, uz kuru tika aicināti arī viesi no citām universitātēm – Maskavas, Tartu un Viļņas.

Otrā diena norisinājās sportiskā garā. Visas dienas garumā 58. vidusskolas (tagadējā Iļģuciema vidusskola) sporta zālē notika dažādas sacensības starp studentiem, studentiem un pasniedzējiem – un nemaz nebija tā, ka ik gadu studenti uzvarēja pasniedzējus, bija reizes, kad pasniedzēji piekāpās, taču bija arī tādi gadi, kad studenti tika pārliecinoši uzvarēti. Tika spēlēti tradicionālie sporta veidi – futbols, basketbols, bet visiem bija iespēja sevi pierādīt arī netradicionālākās sacensībās un stafetēs – kā, piemēram, spilvenu cīņas, kurās gan sākotnēji atļāva piedalīties tikai puišiem. Arī studentu un pasniedzēju ģimenēm bija iespēja pierādīt sevi, piedaloties ģimeņu stafetēs. Tajās piedalījušās gan Lāču, gan Neimaņu ģimenes.

Trešajā fizmatu svētku dienā tika turpināta tradīcija – Fizmatu zeme. Dažādas interesantas un pārsteidzošas idejas tika īstenotas, lai padarītu šo dienu katram kursam īpašu. Auditorijās un gaiteņos tika veidoti modes saloni, izstādes, kafejnīcas, konkursi. Taču uz astoņdesmito gadu beigām oriģinālas idejas praktiski vairs neradās un šī tradīcija pamazām sāka palikt neinteresanta, izzust. Vakarā pēc Fizmatu zemes notika balle LU Lielajā un Mazajā Aulā. Mazajā Aulā parasti uzstājās dažādi mākslinieki, piemēram, 1986. gadā I. Fomins un U. Marhilēvičs, taču Lielajā Aulā notika diskotēka. Gluži tāpat kā mūsdienās balle beidzās tikai rīta gaismā, kad jau nākamās dienas pasākumi bija priekšā.

Fizmatdienu pēdējā dienā – svētdienā – notika talka Gaujas Nacionālajā Parkā. Katru gadu ap 150 studentu un arī pasniedzēju bija pārvarējuši svētdienas rīta saldo miegu, lai dotos vienu gadu uz GNP mežiem, citu gadu uz Turaidu, bet katrreiz ar vienu mērķi – sakopt vidi un pavadīt dienu svaigā gaisā. Kad darbs paveikts un arī pusdienas piknikā paēstas, studenti un pasniedzēji vienojās dažādās sporta spēlēs. Vakarā, atgriežoties Rīgā, ballīte turpinājās kopmītnēs. Tā kā astoņdesmito gadu sākumā Fizmatdienas notika desmito reizi, tad intervijā žurnālam „Padomju students” fizmatam tika uzdots jautājums: „Kā iedomājieties Fizmatdienas 2000. gadā?” Uz kuru atbilde bija šāda: „Ņemot vērā tehnikas progresu, būs zudusi problēma par Fizmatdienu organizēšanu. 2000. gadā Fizmatu Zeme izvietosies nevis fakultātē, bet speciālā ēkā. Tas būs Fizmatu Zemes centrs - pils, kas pastāvēs nevis trīs dienas, bet gan visu laiku. Būs atrisinātas problēmas ar telpām, par līdzekļiem. Sporta svētkos viss būs augstā līmenī un nebūs vairs vajadzība pēc elektroniskā roku tablo.”

Arī šajā gadu desmitā Fizmatdienas bija gandrīz katra studenta gaidītākie svētki. Un kā nu ne – tāpat kā mūsdienās, gandrīz katrs pasākums – vai tā būtu sporta diena vai talka – bija lieliska iespēja iepazīties ar saviem biedriem, pavadīt laiku lieliskā kompānijā un dienas beigās vienoties kopējā ballītē.

Lai redzētu fotogrāfijas, nepieciešams Flash pleijeris Ieinstalēt no šejienes, izmanto Internet Explorer.

 

Vēsturiskie raksti