Gājiens un Afterītis

Gājiens

Nav sen bijusi iespēja uzvilkt oranžo Fizmatu kreklu? Beidzot ir iespēja- pieskandināsim Rīgu Fizmatdienu gājienā!
Tiekamies 25.aprīlī no plkst.18.00 Stacijas laukumā, metīsim apli un tiksim līdz pat Zinātņu mājai! Uzvelc savas visoranžākās drēbes un pievienojies, lai kopā varam izplatīt oranžumu Rīgas ielās un iespaidīgi iesākt Fizmatdienas! Atceries, ja apmeklēsi gājienu, tad iegūsi izdevīgāku ieeju arī Afterītī! Gatavo savus mīļākos Fizmatu saukļus un tiekamies gājienā!


Afterītis

Kas kopīgs folkklubam "Ala", ballītei visas nakts garumā un fizmatam? Noteikti, ka Afterītis!
25.aprīlī no plkst. 22.00 folkklubā "Ala" tiekamies svinēt mūsu oranžumu! Neaizmirsti pirms tam apmeklēt gājienu, kurš sākas plkst. 18.00 no Stacijas laukuma! Alu pieskandinās gan dzīvā mūzika, gan fizmatdienu Alus kausi, tomēr varēsi pierādīt, ka arī Tu proti uzturēt meldiņu pēc 7 šotiem - dziedot karaoke. Neaizmirsti samaksāt arī par ieeju Alā - ja būsi gājienā, kurš sākas plkst. 18.00 no Stacijas laukuma, tad biļetes cena noslīdēs par 1€, bet, ja būsi uzvilcis kaut ko, lai parādītu oranžumu un fizmatu garu, tad arī par 1€. Mirstīgajam fizmatam un fizmatu draugam bez oranžuma vai gājiena apmeklēšanas, gan ieejas cena būs 5€. Tiekamies ballītē, kuru kārtīgs fizmats nedrīkst laist garām!


25.04
25.04

Orientieris

Orientieris

Izložņā Torņakalna biezokņus, uzveic bebrārija briesmoņus un atrodi dārgumu lādi Fizmatdienu orientierī! Otrdien 26.aprīlīsev ērtā laikā un tempā dodies pārbaudīt savas orientēšanās un ārpuskastes domāšanas prasmes, meklējot objektus un pildot uzdevumus Torņakalnā un tā apkārtnē. Sastapsies gan ar radošiem, gan praktiskiem, gan arī teorētiskiem jautājumiem, tāpēc sakomplektē daudzpusīgu komandu un sacenties par sponsoru sagādātām balvām! Pieteikšanās anketu un plašāku informāciju gaidi jau pavisam drīz! (P.S. Briesmoņu un dārgumu lāžu skaits ierobežots.)

26.04
26.04

ČŅP

ČŅP

Pietekšanās ikgadējai Fizmatdienu viktorīnai Čujs Ņuhs Poņa ir sākusies! Ķer telefonu, datoru vai pasta balodi, un raksti saviem 3-5 labākajiem draugiem! Piesaki savu komandu: šeit (Komandu piesaka kapteinis, komandā 4-6 dalībnieki) Asini prātu un zīmuļus, lai tieši tava komanda pierāda sevi kā erudītāko un veiksmīgāko!
Kur? Jelgavas iela 3, 103./104.kab.
Kad? 27. aprīlī
Cikos? 19.00
Tiekamies! P.S. Komandas, kurā vismaz viens dalībnieks būs ieradies pingvīna ietērpā, saņems papildus punktus!

27.04
27.04

Personību vakars

Personību vakars

Pēdējie mēneši un gadi katram no mums bijuši izaicinājumu un pārdomu pilni. Vai vēlies uzzināt, kāda bija dzīve fizmatos sensenos laikos, kad vēl pat nemaz neapzinājies, ka reiz arī pats spersi soli oranžajos gaiteņos? Aicinām tevi uz Personību vakaru, kur būs iespēja uzklausīt pieredzes stāstus un smelties iedvesmu no trīs lieliskiem Fizmatu absolventiem. Arī šogad stāstus papildinās gan kāds gardums, gan arī labi dzērieni.
Gaidīsim Tevi 28. aprīlī 19:00 Zinātņu mājas 7. stāvā!

28.04
28.04

Laivu brauciens

Laivu brauciens

Pirmie pavasara saules stari un pirmās puķes, kas tajās zaigojās, sniedz cerību. Cerību, ka viss būs labi. Cerību, ka būs labs ceļa vējš. Cerība pabūt dabā un ievilkt tās svaigo dvašu. Cerību pabūt ar sevi un atrast mieru. Cerību pabūt ar draugiem un novērtēt to klātbūtni. Un visbeidzot, cerību, ka būs tradicionālais Laivu brauciens, kas pulcēs cilvēkus, kas piepildīs šīs un citas cerības.

Ar šo tiek pasludināts, ka leģendām apvītais Laivu brauciens notiks no 29. aprīļa līdz 1.maijam. Šoreiz diemžēl svētku dienas neiekrita tā, lai visas trīs Laivu brauciena dienas būtu brīvdienas, bet mēs noteikti padomāsim arī par tiem, kas pievienotos piektdienas vakarā. Oficiālā pieteikšanās, kā arī upes izziņošana sekos nākamnedēļ. Līdz tam laikam droši padod ziņu tālāk saviem vecajiem vai topošajiem komandas biedriem, pārbaudi vai teltī/guļammaisā nav iemetušās kodes no ilgās dīkstāves, un atzīmē ‘going’, ja plāno doties uz Laivu braucienu- kādam no pirmajiem 50 cilvēkiem, kas atzīmēsies un ieradīsies uz pasākumu būs kāda īpaša balviņa!
Airē!

29.04-01.04
29.04-01.04

2001.-2010. gads


Jaunā gadu tūkstotī arī jaunas tradīcijas un svētki jāsāk svinēt ar lielāku pompu! Diemžēl tradīcija, kas iespējams studentiem visvairāk gāja pie sirds - kafejnīcā pasākumu laikā uz vietas nopērkamais alus un uz vietas ceptie speķa pīrādziņi -, 2000o gadu vidū izzuda. Vēl viens interesants jaunieviesums - tika izdota avīze \"Fizmatziņas\".

2001. gadā Fizmatdienām tika svinēta 30. dzimšanas diena. Vēlāk gan tika noskaidrots, ka skaits ir sajaukts, taču apaļās jubilejas svinības tas neizjauca. Šajā gadā vēl joprojām Fizmatdienu norises laiks bija atkarīgs no LU Laivu brauciena laika. Fizmatdienas sākās ar FMF SP vēlēšanām un Erudītu konkursu. Protams, joprojām tika rīkota talka, kuras nobeigumā bija ugunskurs ar desiņām, taču nu tās noris vieta bija pārcelta uz fakultātes ēkām. Trešajā Fizmatdienu dienā visi aktīvi sportoja – spēlēja volejbolu, basketbolu, piedalījās stafetēs un šautriņu mešanā. Ceturtdienas vakarā – gājiens, Gada Fizmata apbalvošana un balle, kurā spēlēja grupa Opus pro. Sestdienas vakarā beidzot visi devās ilgi gaidītajā Laivu braucienā pa Abavu.

Arī 2002. gadā Fizmatdienu ietvaros notika sporta diena ar ierastajiem sporta veidiem, talka fakultātes teritorijā, gājiens, Gada Fizmats un Erudītu konkurss. Taču šis bija pirmais gads Fizmatdienu vēsturē, kad fizmatiem tika organizēts pašiem savs Laivu brauciens – pa Amatas lejteci un Gauju. Protams, neiztikt bez dažādiem starpgadījumiem – kā organizatoru laivas apgāšanās – taču citādi Laivu brauciens izdevās un bija skaidrs, ka tai jākļūst par tradīciju. 2002. gadā papildus ierastajām Fizmatdienu tradīcijām tika organizēts arī salidojums visiem absolventiem Fizmatdienu noslēgumā pirms balles. Šajā gadā balle notika gan sporta zālē – studentiem orientēta, kur spēlēja Opus pro, un sarkanajā vai zaļajā zālē – absolventiem. Pagalmā bija izvietoti galdi.

2004. gadā Fizmatdienas sākās ar Laivu braucienu – šoreiz pa Ogri. Protams, neiztrūkstoši ierasti pasākumi – Zinātnes diena, sporta diena, talka, gājiens un Gada Fizmats. Arī 2005. gadā Fizmatdienas sākās ar Laivu braucienu – pa Abavu (no Abavas rumbas līdz Rendai). Pēc atgriešanās no Laivu brauciena, kas kļuvis jau par vienu no gaidītākajiem Fizmatdienu pasākumiem, – Zintātnes diena, Talka, Sporta diena, Fizmatu gājiens un Noslēguma pasākums. Noslēguma pasākumā apbalvots arī Gada fizmats. 2006. gadā jaunums Fizmatdienās – Comer svaigs turnīrs – kas ir modificēts spēles „Counter Strike\" variants ar fakultātes karti. Vēl viena jauna tradīcija – Personību vakars, kurā šajā gadā viesojās profesors Mārcis Auziņš, Eiroparlamenta deputāts Valdis Dombrovskis, mūziķis un bijušais deputāts Ivars Godmanis. Arī turpmākajos gados lieliski tika turpinātas līdzšinējās tradīcijas, katru gadu izdomājot ko jaunu, lai padarītu katras Fizmatdienas ar kaut ko īpašas.

Šogad četrdesmitās. Šis lielais skaitlis apliecina to, ka fizmatu vērtības nemainās. Tāpat kā 70ajos gados, arī tagad Fizikas un matemātikas fakultātes studentiem ir svarīgi izjust kopības sajūtu, kuru 21.gadsimtā gūstam kopīgi dodoties gājienā, kur tiek skandināti fizmatu saukļi un dziedātas dziesmas, sportojot, pierādot savas spējas spēļu vakarā un zolītē, kopīgi sakopjot savas fakultātes teritoriju, skatoties filmas, sacenšoties Comer Svaigs turnīrā, iepazīstot Fizmatu beidzējus Personību vakarā un atpūšoties Laivu braucienā.

Vēsturiskie raksti